Atrakcje

"GALERIA W PODWÓRZU" DOM Z 1936 ROKU

Adres:

Gotelp 22,
89-651 Gotelp

tel. : 506 571 344
Godziny otwarcia:
Wstęp: bezpłatny
Parking: bezpłatny
Nocleg: na miejscu
WC na miejscu Siedlisko w stylu skansenu nad rzeczką Niechwaszcz. Oferujemy wypoczynek w ciszy, spokoju, a bliskość lasu umożliwia aktywne spędzanie czasu na spacerowaniu i zbieraniu grzybów i jagód.

 

POŁOŻENIE

Centrum wioski znajduje się około 1 km od posesji. We wiosce znajdują się dwa sklepy spożywcze, poczta, szkoła podstawowa z boiskiem i placem zabaw dla dzieci.

 

Naszym największym atutem jest fakt, że dom położony jest 4 km od Odrów – wsi , w której znajduje się Rezerwat „Kręgi Kamienne”. W odrach znajduję się też kościół oraz punkt gastronomiczny. Najbliższe miasto – Czersk – znajduje się 8 km od Gotelpia.

 

O OBIEKCIE

Dom jest zbudowany z drewnianych bali, które połączone są ze sobą na tzw. „jaskółczy ogon”. Wewnętrzne ściany z cegieł glinianych. Dach jest pokryty cementową dachówką. Dom został zbudowany w 1936 roku. Kiedyś to było duże kilkunastohektarowe gospodarstwo. Obecnie zachował się tylko dom w stanie pierwotnym. Obok domu rośnie sędziwy, rozłożysty kasztanowiec – około 2 metry w obwodzie. Jest to jedyny świadek upływającego czasu i wierny obserwator zmieniających się pokoleń mieszkańców drewnianego domu.

 

Jest to dom „z pierwiastkiem” artystycznym. Właścicielka w wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Posiada także kolekcję starych sprzętów gospodarstwa domowego i rolniczego.

Na podwórku istnieje możliwość rozpalenia ogniska i rozbicia namiotu. Dla aktywnych turystów posiadamy również 3 rowery do wypożyczenia.


wróć

Zaplanuj Wyjazd

Start

Ulica

Miejscowość

Brak punktów

Cel

Ulica

Miejscowość

Adres: brak

Zamknij Zapisz lokację